Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Ponúkame Vám energeticky nezávislé rekreačné usadlosti

Interné ID: 1102782
Obec: Veľké Pole
Okres: Žarnovica
Kraj: Banskobystrický kraj
Druh: Domy
Typ: Predaj
Typ domu: Chata
Cena v RK

Popis nehnuteľnosti

Chcete zmeniť svoj životný štýl ? Bývať v energeticky nezávislom dome ? Mať možnosť dopestovať si potraviny? Prípadne chovať domáce zvieratá ? Chcete v dnešnej pohnutej dobe mať energetickú a potravinovú nezávislosť ? Alebo len jednoducho chcete mať rekreačný sebestačný dom ?

Ponúkame Vám možnosť kúpiť si nehnuteľnosť, kde sa Vám tento sen splní.

Kde ?

V Osade Miert, v katastri obce Veľké Pole, na pomedzí obcí Veľké Pole a Radobica sa nachádza podhorská lúka, na ktorej bude situovaných niekoľko usadlostí. Lokalita je dobre prístupná po ceste II triedy zo Žarnovice (25 minút) a odtiaľ diaľnicou R1/D1 do Nitry (70 minút), alebo Banskej Bystrice (85 minút) či Banskej Štiavnice. Prípadne sa môžete vyberať smerom na Partizánske (25 minút), alebo smerom na Prievidzu či Bojnice.

Lokalita je celá obklopená lesom, na východnom okraji potokom, prístupná od asfaltovej cesty udržiavanou nespevnenou cestou zjazdnou osobným automobilom. Momentálne je v osade trvale obývaných 5 rekreačných objektov.
Podhorská lúka je orientovaná na juhozápad, čo predpokladá dobré využitie tepelnej a svetelnej energie slnka.

Nezávislosť od elektriny, plynu či potravinová sloboda, nehovoriac o možnosti dopestovať či dochovať bio potraviny, nie je nová myšlienka. Ale v tejto dobe, pod tlakom pandémie či vojny v Európe, si ešte viac uvedomujeme potrebu zabezpečiť si sebestačnosť.
Riešenie sa ponúka : energeticky nezávislý dom - hospodárska usadlosť - v ktorom sa spojí návrat k tradíciám z dávnej minulosti s modernou technológiou. Dom, na ktorý nebudete vynakladať prakticky žiadne náklady, dom ktorý môže byť Vaším útočiskom, kde si môžete splniť svoje sny, zabezpečiť svoju rodinu, a vychovať deti či vnúčatá k láske k pôde a prírode. Alebo Vám ponúkame dom, ktorý je pre Vás investícia, ktorý Vám bude prinášať vedľajší príjem z nájmu.
Preto sme pre vás pripravili viacero modelových domov, z ktorých si môžete vybrať. Záleží len na Vás.

Buď si vyberiete z varianty „ Domy s tradíciou “ od Ing. Jozefa Čavoja dvoj alebo troj podlažné, prípadne upravené pre Vaše potreby alebo z hotových projektov nízkorozpočtových domov.

Každá usadlosť môže byť vybavená vlastnou studňou, žumpou, alebo septikom s koreňovou čističkou, vodorovnými terasami na pestovanie, zemnou pivnicou na uskladnenie zeleniny a ovocia, prejazdnou stodolou, ktorá ponesie panely fotovoltaickej elektrárne, zakopaným plynovým zásobníkom a plynovým agregátom, ktorý slúži ako záložný zdroj tepelnej a elektrickej energie. Stodola vytvára priestor pre stajňu, dielňu či sklad. Fotovoltaická elektráreň môže byť podporená veternou turbínou. Kúrenie a výroba teplej úžitkovej vody sú zabezpečené tromi nezávislými zdrojmi, splyňovacím kotlom na tuhé palivo, kondenzačným plynovým kotlom a elektrickým bojlerom vyhrievaným prebytkami elektrickej energie. Rozvod tepla je riešený radiátormi, alebo podlahovým kúrením. Jednotlivé usadlosti sú na styku pozemkov oddelené od seba ohradami, zvyšok pozemkov voľne nadväzuje na okolitú prírodu. K pozemkom je možné priviesť "obecnú" vodu a tiež elektrickú energiu, ktoré sa nachádzajú na hranici celej lokality.

Domy s tradíciou :
Horehron – dvojpodlažný, zastavaná plocha 75 m2, cena v závislosti od vybavenia domu od 238 tis eur
Skalica – dvojpodlažný, zastavaná plocha 95 m2, cena v závislosti od vybavenia domu od 290 tis eur
Skalica – trojpodlažný, zastavaná plocha 95 m3, cena v závislosti od vybavenia domu od 416 tis eur
Bošáca - dvojpodlažný dom, zastavaná plocha 98 m2, cena v závislosti od vybavenia domu od 298 tis eur
Bošáca – trojpodlažný dom, zastavaná plocha 98 m2, cena v závislosti od vybavenia domu od 428 tis
Slovenská Ľupča – dvojpodlažný, zastavaná plocha 105 m2, cena v závislosti vybavenia domu od 317 tis eur
Slovenská Ľupča – trojpodlažný, zastavaná plocha 105 m2, cena v závislosti od vybavenia domu 455 tis eur

Osada Miert je rozdelená na hornú a dolnú časť. V dolnej časti sú pozemky do veľkosti od 2500 m2 do 5000 m2 a v hornej časti plánujeme väčšie usadlosti o veľkosti 1 až 1,5 hektára.

Pozemok je svahovitý, JZ orientácia, prístup po asfaltovej ceste II triedy, ktorá je celoročne udržiavaná. Medzi usadlosťami vybudovaná komunikácia, štrková.

Cena pozemku : 8,50,- eur / m2 plus podiel na prístupovej ceste

V prípade záujmu prosím kontaktujte Ing. Natália Ďurišová, 0915 774 263
alebo píšte na mail
durisova@petrareal.sk

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
osobné
Stav:
novostavba
Plocha pozemku:
2500 m2
Balkón:
nie
Zateplený objekt:
nie
Terasa:
nie

Maklér

Ing. Natália Ďurišová

Ing. Natália Ďurišová

konateľ, maklér

Radi Vám poradíme

Podobné nehnuteľnosti